O Nas

Kim jesteśmy?

Naprzód Janów to klub hokeja na lodzie z ponad 100 letnią tradycją. Obecnie jesteśmy jednym z największych młodzieżowych klubów hokejowych w Polsce. Posiadamy dwie sekcje – damską i męską

Jaki mamy cel?

Naszym celem jest rozwój hokeja na lodzie poprzez szkolenie dzieci i młodzieży na najwyższym poziomie. Chcemy grać własnymi wychowankami, przyszłymi reprezentantami Polski.

Jaka jest nasza historia?

Klub powstał w 1920 roku jako klub piłkarski. W 1950 roku rozpoczęła działalność sekcja hokeja.

W 1962 roku hokeiści Naprzodu grali już w ekstraklasie, w której występowali nieprzerwanie do 1998 roku (do 1983 roku nigdy nie schodzili poniżej czwartego miejsca w ekstraklasie).

Na początku lat 60. w dzielnicy Janów rozpoczęto budowę sztucznego lodowiska. Oddano je z okazji Barbórki w 1964 roku.

W 1970 roku obiekt zadaszono. Wybudowano także hotel, restaurację i kawiarnię. W przeddzień Barbórki 1982 roku oddano do użytku drugie sztuczne lodowisko: „Jantor II” oraz nową maszynownię.

Na początku lat 90. pojawiły się problemy finansowe, gdyż kopalnia „Wieczorek”, długoletni opiekun i sponsor klubu, ograniczała wydatki. Wicemistrzostwo Polski w 1992 roku było ostatnim wielkim sukcesem drużyny seniorów.

XXI wiek to przede wszystkim sukcesy naszych drużyn dziecięcych i młodzieżowych zapoczątkowane przez chłopców rocznika ’97. Od tego czasu nieustannie odnosimy kolejne sukcesy stale rozwijając wiedzę i kompetencje naszych trenerów.

Szkolenie dzieci i młodzieży jest naszym priorytetem. Zapraszamy do zakładki „Nasze sukcesy”. Zapewniamy… to dopiero początek 🙂